Pánsky klobúk 9988-100-604

kód tovaru: 9988-100-604 black 57
Pánsky klobúk zdobený čiernym látkovým pásikom so stuhou. Vnútri klobúk je potný opasok a podšívka.Vnútri klobúka je veľkosť 57, ale klobúk zodpovedá obvodu hlavy 56.

Velikosti

Barvy

Keď dnes objednám, kedy tovar dostanem?
CP na poštu úterý 31.5.2022 *
Zásilkovna středa 1.6.2022 *
Osobní odběr úterý 31.5.2022 *
PPL úterý 31.5.2022 *
* Čas dodání je orientační.
Skladom v e-shope
71,82 €
  • Produkty 3 tisícky produktov
  • Doprava doprava do 24 hod.
  • Prodejna vlastná prodejna
  • Sklad všetko skladom

ri výrobe klobúka je použitá moderná technológia umožňujúca spracovanie srsti do veľmi jemnej podoby, ktorá je potom príjemná, mäkká a hebká .

Náročnosť výroby plsti je možné charakterizovať najmä vysokým počtom pracovných operácií (80-150), technologickou variabilitou a vysokým podielom dokonalej remeselnej ručnej práce.

Vďaka svojej pružnosti klobúk z srstených vlákien neprilieha tesne k ľudskej pokožke celým svojim povrchom, čo umožňuje vytvoriť ďalšiu izolačnú vrstvu vzduchu. V priamom kontakte s ľudským telom vlna pôsobí dojmom tepla a útulnosti .


Králičia srsť vzhľadom na svoju bunkovú štruktúru je veľmi hygroskopická, tzn., že má schopnosť absorbovať a zadržiavať v sebe veľké množstvo vlhkosti vstrebávanej z okolia, vďaka tomu srstené výrobky dokonale absorbujú ľudský pot. Vláknokráličia srsti pojme vlhkosť s hmotnosťou 30 % svojho suchého stavu. Umelé vlákna za rovnakých podmienok absorbujú vlhkosť len v rozsahu 5 %. Srstený klobúk tak zostane priedušný a nechladí , aj keď sa počas telesnej aktivity spotíte.

Množstvo vzduchu obsiahnutého vo vláknach sa nemení počas používania výrobkov, preto vďaka pružnosti nepodliehajú trvalým deformáciám. Klobúk z vlny je veľmi flexibilný . Samostatne jedno vlnené vlákno, možno ohýbať viac ako 20.000 krát bez toho, aby sa zlomilo. Jeho pružnosť a vysoká odolnosť vo výrobkoch z králičej srsti je odolná proti opotrebeniu, oderu a pretrhnutiu.

Králiky, z ktorých sa získava a následne spracováva srsť, sú chované po celom svete. Môže sa používať do nekonečna, takže ovčiu vlnu, ako materiál, teda môžeme chápať ako prírodný obnoviteľný zdroj .

Čistenie a údržba klobúka

Z povrchu Vášho klobúka pravidelne odstraňujte prach. Zachytený prach rozpustený kvapkou vody totiž vytvorí špinavú škvrnu, ktorá presiakne do srsti a je možné ju len ťažko odstrániť.

Na čistenie suchej klobúkovej srsti je najlepšia mäkká žínená kefa. Bežnú kefu neodporúčame. Kefujeme vždy v smere vlasu. Ak sa napriek tomu vytvoria prachové škvrny, môžu byť odstránené otieraním mäkkou čistiacou špongiou. Povrch utierajte v smere vlasu.

Klobúk by nemal byť nikdy vystavený silnému dažďu. Ak sa tak napriek tomu stane a klobúk je premočený dažďom, narovnajte záhyby, pretlačenie alebo jamky a ak je okraj klobúka zvesený, preklopte ho hore. Odklopte von z klobúka kožený alebo textilný potný opasok. Postavte klobúk na rovnú, čistú plochu a nechajte ho voľne sušiť na vzduchu.

Zdeformovaný klobúk nepoužívajte. Tlakom na akúkoľvek časť premočeného klobúka sa môžu vytvoriť škvrny, ktoré sa objavia, až keď klobúk uschne. Ak sa Vám prepotí pokožka na hlave alebo vlasy pod nasadeným klobúkom, odklopte z klobúka potný opasok a počkajte, až prepotenie a mastnota z vlasov vyprchá a klobúk vo vnútri oschne, inak pach potu zostane v klobúku.

Nikdy nenechávajte klobúk ležať na okraji, obzvlášť ak je vlhký a sťažne. Váha klobúka môže spôsobiť zvlnenie okraja. Preklopte hore okraj klobúka, ak ho pokladáte na stôl, do priehradky alebo do krabice. Ak uložíte klobúk na policu, sklopte okraj klobúka cez hranu police.

Pri pravidelnom ošetrovaní budete mať z nosenia Vášho klobúka dlhodobé potešenie.

Viac informácií zo sveta klobúkov a čiapok

Viac informácií ako porovnanie, recenzie, návod aký tvar vybrať nájdete v našom blogu .

Hodnotenie zákazníkov

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý kto pridá hodnotenie
Veľkosť 57
Farba čierna
Sezóna zima/jeseň
Materiál 100 % králičí srst
Zdobenie Látkový opasok